sponsorlu reklamlar

Rutübet denilince genel olarak kış aylarında karşılaşılan hava almayan duvar kısımlarının su oluşması boyalarının çıkması yada başka bozuklukların meydana gelmesi olayı akla gelmektedir. Ev ve binaların duvarlarının kuzey tarafına bakan kısımlarının ısı geçişi sırasında tavanlarda bıraktığı su olayı rutebet demektir. İstenmeyen bir durumdur ve rahatsız edicidir. Rutubetin önüne geçmediğiniz zaman ilerleyerek küf, mantar yosun gibi oluşumlara neden olursunuz.

Rutubet nasıl önlenir

Rutübeti önlemek için yapmanız gerekenler

- Rutübet yayılan kısımlarda boyalar dökülmeye başlamış ise ilk olarak bu bölgeleri bir eşya yardımı ile kazıyıp temizlemeniz gerekir. Daha sonrasında duvara 1.5 cm kadar kalınlıkta bir strafor yapıştırma harcını uygulayın

- Duvaran yapıştırılan straforun üstünü kaplamak için mala kullanarak sıva harcını sürün

- Sıva harcını duvara iyice sürdüyseniz straforu duvardan kaymaması için mala ile sıva filesi yapıştırmak gerekir.

- Son kat yapılan sıva harcı iyice kuruyunca sıva esnasında oluşan hata ve fazlalıkları zımpara ile düzeltin sonra emiciliği az seviyeye indirmek için astar sürmeniz tavsiye olur.

- Astar işlemide bittikten sonra rulo fırça yardımı ile duvar ya da tavanı boyayınız. Boya kuruduktan sonra ikinci kez üzerinden geçin.

Bu sayede rutübeti önleminiz mümkündür.

Etiketler : rütübete ne iyi gelir, rutubet nasıl önlenir, kumtaşı filli boya, rütübeti ne önler, evdeki rutubet nasıl önlenir, evde rutubet nasıl önlenir, duvardaki rutubet nasıl önlenir, duvar nemi nasıl önlenir, rutubete çare, evdeki rutubetten nasıl kurtuluruz

Leave a Reply

site ekle