sponsorlu reklamlar

Modern ev istiyorsanız dikkat etmeniz gereken püf noktalar vardır. Evinizle uğraşmayı çok seviyor olabilirsiniz fakat evinize yapmak istediğiniz ayrıntılarla veya evinizde kullanacağınız renklerle problemler yaşayabilirsiniz. Modern evlerin basit yapıtaşları vardır.

modern evler

Salonlarınızda renklerin kullanımı
Evlerde genelde rengaren duvarlar pek tercih sebebi değildir. Çoğu kişi modern evler inde uyulu renkler ve mobilyalarla döşenmiş bir salonunun olmasını ister. Modern ev için yapılabilecek, kırmızı, mavi ve lacivert tonlarında mobilyalar alınabilir ve açık renkte duvarları olan salonunuza koyu rente bu tarz mobilyalar çok şık olacaktır.

Geçmişin çizgilerinden yararlanın
Modern ev tarzları, geçmişin mobilyalarıyla kolaylıkla adapte olabilir. Minimalist çizgiler geçmişi mutlaka bir yerden yakalayacaktır. Örneğin eski tarz, kafesli camlardan oluşmuş pencerenizin önüne, çok modern bir kitaplık ve ya kahve masası ve koltuklar koyabilirsiniz.

Ayrıntılara dikkat edin
Küçük detaylar bazen evinizi çok güzel yapabildiği gibi, tam tersine çok kötü de yapabilir. Örneğin mutfağınızda dikkat etmeniz gereken bütün rafların kapaklı ya da bütün rafların açık olmamasıdır. Eğer üst taraftaki rafları kapaklı yaptıysanız, alt tarafa da açık raflar yapın. Böylece mutfağınızı çok dağınık ya da çok bunaltıcı olmaktan kurtarırsınız.

Her şeyin birbiriyle bağlantılı olması gerekir
Evinizdeki hiç bir eşyanın “bu da nerden çıktı şimdi” hissi vermemesi gerekir. Salonunuzdan mutfağınıza aynı tarzı korumalısınız ki, evinizde bölünmeyesiniz. Salonunuzu modern, mutfağınızı da bir kır evi tarzında döşerseniz; siz ve evinize gelen misafirler oddan odaya geçerken yabancılık çekeceklerdir. Tabi buna yatakodalarınız dahil değil.

Kaynak : Ekolay

Bir önceki yazımız olan Yemek ve bilardo masası birarada başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler : modern evler, modern ev, güzel döşenmiş evler, çok güzel döşenmiş evler, döşenmiş ev modelleri, ev modelleri ders için, midern evler, modern evlerin içi

One Response to “Modern ev dersleri”

  1. bünyamin diyor ki:

    özellikle kırmızı ve krem renkleri eve çok farklı bir hava katabiliyor

Leave a Reply

site ekle